Yhteystiedot

Into Kustannus Oy
Meritullinkatu 21
00170 HELSINKI
Puh: 040 179 5297
Y-tunnus: 2122332-6

Yleiset tiedustelut: myynti@intokustannus.fi
Arvostelukappaleet: arvostelukappaleet@intokustannus.fi
Käsikirjoitukset (rtf- tai pdf-muodossa): tatu.matilainen@intokustannus.fi, kukka.kortesluoma@intokustannus.fi
Le Monde diplomatique & Novaja Gazeta: myynti@mondediplo.fi, puh. 040 179 5297

Into sosiaalisessa mediassa:
Facebook
Twitterissä
Instagramissa

KURVIN KIRJA
Hämeentie 48, 00500 HELSINKI
Avoinna: ma–pe 11–18, la 11–15
Puh: 044 741 3381

Lataa Into Kustannuksen logo:
EPS-muodossa
TIFF-muodossa

Medialle

mika_ronkko

Mika Rönkkö

Viestintä ja markkinointi, kustantaja
mika.ronkko@intokustannus.fi
050 436 2170
riikka

Riikka Kämppi

Markkinointikampanjat
riikka.kamppi@intokustannus.fi

Teemu Kiviniemi

Some ja digitaalinen viestintä
teemu.kiviniemi@intokustannus.fi
@kiviniemi

Myynti

into_logo_pun

Antti Kurko

Suoramyynti, verkkokauppa
ja tapahtumat
antti.kurko@intokustannus.fi
040 834 0286
sami_koivuniemi

Sami Koivuniemi

Myyntipäällikkö, kirjakaupat ja kirjastot sami.koivuniemi@intokustannus.fi
jaana_airaksinen

Jaana Airaksinen

Kustantaja, toimitusjohtaja
jaana.airaksinen@intokustannus.fi
045 633 4495
jukka_varis

Jukka Varis

Web-kehittäjä
jukka.varis@intokustannus.fi
0453563407

Kirjatuotanto

tatu_matilainen

Tatu Matilainen

Kustannuspäällikkö.
 Tietokirjallisuus, käsikirjoitukset.
tatu.matilainen@intokustannus.fi
040 746 2617
IMG_2851_a

Kukka-Maaria Kortesluoma

Kustannuspäällikkö.
Kaunokirjallisuus, käsikirjoitukset, e-kirjat. Foreign rights.
kukka.kortesluoma@intokustannus.fi
050 366 2358
milla_karppinen

Milla Karppinen

Kustannuspäällikkö.
Kaunokirjallisuus, käsikirjoitukset, e-kirjat. Foreign rights.
milla.karppinen@intokustannus.fi
Äitiysomalla, palaa 1.1.2018.
Jaa tämä: